QR-коди

Щоб дізнатися зміст коду, Вам треба відсканувати QR-код або за допомогою браузера, додатків, ПК на Windows чи вручну. Нижче описуються усі способи, виберіть найбільш зручний.

1. Як відсканувати QR-код без додатку за допомогою сайту

Якщо у Вас немає програми для читання QR-коду, використовуйте спеціальний сайт webqr.com в своєму браузері. Щоб розшифрувати QR-код, є два варіанти: або тримати його перед камерою, або завантажити фото. Вибір можна зробити за допомогою відеокамери або значка камери над порожнім полем. Наприклад, завантажте зображення QR-коду на сайт або перетягніть його в поле для фото, і розшифровка відразу з’явиться в текстовому полі під зображенням.

2. Як відсканувати QR-код за допомогою вбудованої камери пристрою iPhone, iPad або iPod touch

Запустіть програму “Камера” на екрані “Додому”, в Пункті управління або на екрані блокування.
Утримуйте пристрій так, щоб QR-код з’явився в видошукачі додатки “Камера”. Пристрій розпізнає QR-код, про що з’явиться відповідне повідомлення. Торкніться сповіщення, щоб відкрити пов’язане з QR-кодом посилання.

3. Як відсканувати QR-код за допомогою спеціального додатку на смартфоні

Для Windows Phone не потрібно завантажувати додаткові програми. Такі смартфони за замовчуванням декодують не тільки QR-коди, але також EAN і всі інші штрих-коди. Крім того, Windows Phone вміє сканувати тексти.

Для iPhone можна встановити додаток, наприклад, безкоштовний сканер QR Code – Barcode Scanner Free

Для Android-смартфонів підійде додаток із маркету Google Play – QR Code Reader

4. Як сканувати QR-код на ПК з ОС Windows

Тут стане в нагоді безкоштовна програма CodeTwo QR Code Desktop Reader Запустіть процедуру установки і дотримуйтесь інструкцій майстра. Після інсталяції додаток запускається автоматично. Відкрийте картинку, електронного листа або веб-сторінку з QR-кодом, поверніться до запущеної програми і натисніть на кнопку “From screen”. Вікно утиліти при цьому згорнеться, а дисплей стане сірим. Тепер можна виділити рамкою QR-код і відпустити кнопку миші. Програма розпізнає закодований текст, і його розшифровка буде наведена нижче.