Всеукраїнська науково-практична конференція – 2018

2-6 травня 2018 року навчально-естетичний комплекс зустрів гостей з 18 областей України, а також Латвії та Білорусі (заочно), серед яких більше 200 викладачів образотворчого та декоративного мистецтва, дизайну, науковців. Всі вони зібралися під теплим херсонським сонцем задля обміну досвідом на Всеукраїнській (з міжнародною участю) науково-практичній конференції, яка була присвячена 20-річчю Дизайн-ліцею Херсонської міської ради.

Конференція на базі навчально-естетичного комплексу «Художня школа» за підтримки Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти проводиться вже вчетверте. Тема цього року – «Проблеми розвитку початкової мистецької освіти: роль станкової, декоративної композиції та дизайну у формуванні поліхудожньої компетентності учнів» – надзвичайно зацікавила фахівців у галузі педагогіки мистецтва, бо вона є дуже важливою у контексті реформування початкової мистецької освіти.

Розпочалася конференція з пленарного засідання, під час якої провідні науковці окреслили загальні проблеми і питання поліхудожньої компетентності учнів та викладання композиції і дизайну у мистецьких школах. Також учасники ознайомилися з виставкою «Ми – діти південного степу, ми – діти України» у Виставковій залі Херсонського осередку НСХУ, яка наочно демонструє систему викладання загальної та декоративної композиції у Дитячій художній школі та Дизайн-ліцеї. На ювілейній виставці «Перші 20 років» у херсонській міській галереї дитячої та юнацької творчості «Синій кіт» були представлені роботи з дизайну, виконані учнями, ліцеїстами та студентами навчально-естетичного комплексу «Художня школа» за роки існування Дизайн-ліцею Херсонської міської ради. Серії міні-виставок робіт учнів комплексу, які учасники конференції побпчили в аудиторіях Дитячої художньої школи та Дизайн-ліцею, продемонстрували систему формування поліхудожньої компетентності вихованців комплексу.

Другий день конференції був насичений доповідями педагогів-практиків, які безпосередньо займаються викладанням загальної, декоративної композиції, дизайну та інших предметів мистецького циклу. Всі із задоволенням ділилися власними розробками та з цікавістю сприймали досвід та знахідки своїх колег.

На завершення відбулися майстер-класи з акварельного живопису, авторських текстильних технік, валяння з вовни, вишивки стрічками, виготовлення скульптурних рельєфів з глини тощо.

Учасники, які надсилали теоретичні матеріали стосовно теми конференції, отримали примірники збірки статей, які вийшли з друку напередодні. Також у подарунок представники 67 шкіл, які були присутні, отримали диск з фото-, відео- та текстовими матеріалами конференції, ілюстровані альбоми про творчі спілки м. Херсона і незабутні враження від гостинного прийому, теплого херсонського моря та сонця! За словами учасників, це була «конференція-свято, зібрання розумних думок, фанатичних педагогів, щирих посмішок та позитивних емоцій»!
Організатори отримали багато схвальних відгуків та пропозиції і побажання щодо проведення V Міжнародної науково-практичної конференції у 2020 році.

Друковані матеріали

Теоретико-методологічні основи викладання композиції та дизайну у мистецьких школах

Методика викладання станкової, декоративної композиції та дизайну у мистецьких школах

Інноваційні підходи до формування поліхудожньої компетентності учнів мистецьких шкіл