Семінар “Сучасне дитяче мистецтво”-2018

У навчально-естетичному комплексі «Художня школа» м.Херсона, результати діяльності якого в галузі мистецької освіти відомі не лише на теренах України, а й за її межами, окрім педагогічної роботи з дітьми велика увага приділяється підвищенню фахової компетенції викладачів.

Так, 30 січня 2018 року у приміщенні Херсонської міської галереї дитячої та юнацької творчості «Синій кіт» зібралися викладачі образотворчого мистецтва мистецьких шкіл Херсонської області на семінар «Сучасне дитяче мистецтво», на якому були присутні близько 50 викладачів-художників з різних районів області.

До уваги учасників семінару були представлені доповіді викладача навчально-естетичного комплексу м.Херсона Панчишин О.О. «Дитяча ілюстрація у сучасному світі дитячої книги», викладача Школи мистецтв №1 м. Херсона Петровської Альони Юріївни «Символи в орнаментах стародавніх слов’ян», а також презентовані методична розробка з досвіду роботи викладача Нижньосірогозької школи естетичного виховання Вакуленка Юрія Вікторовича «Скульптура. Різновиди рельєфу» та проект робочої програми для 1-3 класів Новокаховської дитячої школи мистецтв Ковцун Ірини Антонінівни на тему «Розвиток дитячої творчості видами образотворчого мистецтва у молодших класах художнього відділу шкіл естетичного виховання».

Учасники семінару зазначили, що теми, які були їм презентовані, надзвичайно цікаві для них з точки зору можливості їх практичного застосування у подальшій роботі з дітьми, оскільки базуються на безпосередньому досвіді роботи викладачів-практиків.

Після завершення майстер-класу усі присутні взяли участь у відкритті виставки творчих робіт викладачів образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання м. Херсона та області, організованої Обласним навчально-методичним центром культури і мистецтв Херсонської обласної ради за партнерської співпраці з навчально-естетичним комплексом «Художня школа» м. Херсона.

На виставці було представлено більше 100 робіт 50 авторів, авторами близько половини яких стали 15 викладачів навчально-естетичного комплексу «Художня школа». Роботи педагогів представляють майже весь спектр предметів, які викладаються в Дитячій художній школі та Дизайн-ліцеї. Це і твори в різноманітних живописних та графічних техніках, акварелі, скульптура та кераміка, батики, гобелени, бісероплетіння, художня фотографія.

Викладачі отримали можливість продемонструвати не лише свою педагогічну майстерність, а й власну творчість.