Виставка “Батик”

Традиційно до Дня міста учні навчально-естетичного комплексу «Художня школа» дарують усім мешканцям та гостям Херсона виставку. Цього року до уваги городян пропонується виставка творчих робіт, виконаних у техніці «батик».

Батик, що в перекладі з індонезійської мови означає «краплина воску», − узагальнена назва різноманітних способів ручного розпису тканини. Він увібрав у себе особливості зображувального мистецтва акварелі, пастелі, графіки, навіть мозаїки, що дає можливість поєднати реалістичність з найтоншим відчуттям того, що зображується.
За легендою, один із небесних покровителів Індонезії, зійшовши на острів Яву, побачив, що люди там сумні, навчив їх батику, щоб наситити їхнє життя лініями та барвами, які звеселяють душу. На цьому острові й досі одяг із тканин, які розписані вручну, дуже популярний.

Вражає надзвичайна схожість мистецтва гарячого батику й нашої такої близької серцю української писанки. А вони ж народилися в різних кінцях земної кулі! За тим вбачається нестримний потяг до мистецтва, записаний на скрижалях душ людей різних національностей − всіх без винятку!

Мистецтву розпису тканини учнів навчально-естетичного комплексу «Художня школа» почали вчити майже з перших днів існування «Художки» і ось уже більше 35 років учні комплексу опановують його на уроках декоративного мистецтва. За ці роки на клаптиках шовку, бавовни, шифону розквітло безліч яскравих чудернацьких квітів, народилися казкові тварини, виникли і дивовижні екзотичні країни, і рідні краєвиди, які ваблять своєю красою та милують око. І скільки щастя на очах у юних художників, коли задуманий сюжет, який виник завдяки їх фантазії, вдається втілити за допомогою різноманітних виразних засобів батику!

Людиною, яка всі ці роки ділиться з учнями комплексу секретами мистецтва батику та надихає їх на творчі пошуки, є викладач Дизайн-ліцею Херсонської міської ради, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Пустовалова Людмила Леонідівна.

Крім традиційних основ холодного й гарячого батику, Людмила Леонідівна постійно експериментує з новими матеріалами, техніками, темами. А скільки ідей, задумів було подаровано учням, скільки нагород отримано, скільки перемог у конкурсах виграно − не злічити!

Тож запрошуємо усіх бажаючих зануритися у яскравий, дивовижний та неповторний світ батику за адресою: м. Херсон, вул. Потьомкінська, 18.