Великодня виставка – Яйце Райце

16 березня в Херсонській міській галереї дитячої та юнацької творчості «Синій кіт» відбулося відкриття Великодньої виставки «Яйце Райце».

Яйце Райце – це символ українського міфосвіту. Яйце є світотворчим початком, символом зародження Сонця з його весняним відродженням. Вісниками весни завжди є птахи, вони, літаючи у небі, після зими приносять людям радість від сонця і тепла, а також несуть у собі чарівне яєчко – емблему Сонця-життя, народження і воскресіння. Яйце є надійним оберегом у житті людини.

Учасників виставки на створення робіт надихнули трипільські та скіфські мотиви. Прадавні форми і знаки, в яких закодована змістовна програма, які проникають крізь віки від покоління до покоління нашого народу, набули нового та унікального звучання у роботах мисткинь.

У рамках Великодньої виставки представлено:

  • батик у виконанні учнів Херсонського навчально-естетичного комплексу «Художня школа» та творчі роботи мисткинь курсів «Батик для дорослих» під керівництвом Людмили Пустовалової;
  • традиційні писанки Ольги Завальнюк, створені на курячих, гусячих, качиних, індичих, перепелиних яйцях, цікавою особливістю яких є виключне використання рослинних барвників – ягід і трав, бруньок і листя, корінчиків і кори дерев, пелюсток квітів;
  • «весняна» комп’ютерна графіка Людмили Пустовалової;
  • світлини «Народження писанки» херсонської фотохудожниці Юлії Гори.

Запрошуємо всіх завітати на виставку та відчути подих свята, що наближається!