Міжнародний Інтернет-конкурс малюнка Марка дружби

Міжнародний Інтернет-конкурс малюнка “Марка дружби”

Відгадайте дитячу загадку: “Що подорожує світом, залишаючись завжди в одному кутку?”. Не здогадуєтесь? Це – поштова марка. А відповідь на цю загадку добре знають юні художники, учасники міжнародного Інтернет-конкурсу малюнку “Марка дружби”. Цей маленький клаптик паперу може познайомити зі звичаями та традиціями різних народів та країн.

Ідея конкурсу виникла у 2012 році під час святкування 50-річного ювілею дружби між містами-побратимами Херсон (Україна) та Шумен (Болгарія). Тоді у конкурсі взяли участь близько 200 юних художників з обох країн.

Особливістю конкурсу є форма подачі робіт з використанням сучасних Інтернет-ресурсів та інформаційно-комунікативних технологій. Всі бажаючі можуть подати роботи в електронному форматі і слідкувати за перебігом конкурсу на сайті www.konkurs-marka.ks.ua Оцінювання конкурсних робіт фаховим міжнародним журі також відбувається через мережу Інтернет.

У своїх роботах учасники від 5 до 25 років зображують природу та архітектуру свого краю, портрети друзів, святкові та побутові сцени з життя свого народу, предмети етнографії та декоративного мистецтва, національні види спорту. Кожного року кількість учасників збільшується: з 800 учасників у першому, 1600 – у другому, 2000 – у третьому. У 2016 році в конкурсі взяли участь 2800 учасників з 111 навчальних закладів 89 населених пунктів 15 країн світу, серед яких Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Естонія, Індонезія, Казахстан, Латвія, Литва, Мексика, Об’єднані Арабські Емірати, Росія, Сербія, Словакія, Угорщина, Україна.

Роботи переможців надруковані на поштових конвертах “Укрпошти”, введених в обіг на території України, а також розміщені на кластерах “Укрпошти” у проекті “Власна марка”. Підсумкові виставки Міжнародного Інтернет-конкурсу малюнка “Марка дружби” набувають широкого резонансу, отримують багато схвальних відгуків від художників, відвідувачів, педагогів та усіх небайдужих до дитячої творчості.

Міжнародний Інтернет-конкурс малюнка “Марка дружби” проводиться щороку з 1 лютого по 31 березня.

Перейти на сайт конкурсу “Марка дружби”

Міжнародний конкурс малюнка Ілюстрація до народної казки

Девіз конкурсу: “Давайте дружити та спілкуватися і всі разом зробимо наш світ добрим та справедливим, як у казці”. Мета конкурсу: виявлення та підтримка творчо обдарованих дітей та молоді; розвиток у підростаючого покоління почуття любові до народних традицій; зближення дітей та молоді різних національностей через радісний та яскравий казковий світ, де добро завжди перемагає зло; сприяння створенню нових форм міжнародної співпраці.

Конкурс “Ілюстрація до народної казки” було започатковано у 2011 році. На перший конкурс надійшло 603 роботи з 25 населених пунктів 37 навчальних закладів двох країн – України та Болгарії. Організаторами було проведено велику роботу з популяризації та розповсюдження його результатів серед мистецьких навчальних закладів різних країн. На другий конкурс, проведений у 2012 році, надійшло більш ніж 1500 робіт з 73 навчальних закладів 14 країн світу. У третьому конкурсі 2014 року взяли участь більше 2000 учасників з 126 навчальних закладів 9 країн. Четвертий конкурс 2016 року отримав 2200 робіт зі 125 навчальних закладів 14 країн світу: Білорусі, Болгарії, Індії, Індонезії, Казахстану, Литви, ОАЕ, Росії, Румунії, Сербії, Словенії, Туреччини, Угорщини та України.

Слідкувати за перебігом конкурсу можна на сайті www.konkurs-skazka.ks.ua Конкурсні роботи оцінюються компетентним міжнародним журі, у складі якого заслужені діячі мистецтв України, вітчизняні та зарубіжні художники, члени Національної спілки художників України, спілки дизайнерів України, голова спілки художників м.Шумена (Болгарія), провідні педагоги Навчально-естетичного комплексу «Художня школа» м.Херсона.

Міжнародний конкурс малюнка “Ілюстрація до народної казки” проводиться кожного парного року, прийом робіт до 10 жовтня.

Перейти на сайт конкурсу “Ілюстрація до народної казки”