Директор – Сліпіч Юлія Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент.

Дитяча художня школа Херсонської міської ради заснована у 1980 році. За цей час було створено цілісну систему виявлення, розвитку та навчання талановитих дітей від 5 до 12 років образотворчому мистецтву. Викладачі школи працюють за оригінальними авторськими програмами з живопису, малюнку, композиції, ліплення, дизайну, початкового курсу історії образотворчого мистецтва. Розроблено та впроваджено інтегрований курс “Бесіди з мистецтва з малюванням та іноземною мовою”.

З першого класу учні починають знайомитися зі світовою культурою, основами дизайну та декоративного мистецтва, що сприяє збереженню та розвитку мистецьких національних традицій. Висока результативність учнів та творчий характер робіт учнів ДХШ підтверджена численними перемогами вихованців на міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсах.

Досягнення юних художників ДХШ спонукають до проведення активної виставкової діяльності. Школа має власну галерею “Синій кіт”, де протягом року регулярно експонуються роботи учнів та проводяться культурно-масові заходи. Також твори вихованців ДХШ прикрашають установи міста, бібліотеки, школи, дитячі садочки тощо. Популярність творчих робіт херсонських юних художників відзначено запрошенням до інших галерей: м.Київ – міська галерея “Лавра” (2002, 2004, 2007 рр.), центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” (2000, 2011, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 рр.), центральна виставкова зала НСХУ (2009, 2010, 2011 рр.) та інші виставкові майданчики столиці і міст України. Традиційними є виставки за межами нашої країни: Америка (1999 – 2006, 2013 рр.), Греція (2001 р.), ОАЕ (2001 р.), Німеччина (2006 р.), Чеська Республіка (2005 – 2016 рр.).

ДХШ активно співпрацює з громадськими організаціями та благодійними фондами, завдяки чому стало можливим організувати та регулярно проводити Міжнародний конкурс малюнка “Ілюстрація до народної казки” та Міжнародний Інтернет-конкурс малюнка “Марка дружби”.

Високий рівень навчання в ДХШ забезпечують 22 високопрофесійні фахівці, половина з яких – вихованці Дитячої художньої школи. Серед педагогів – заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, доцент, 6 членів професійних творчих спілок України, 12 викладачів-методистів, 2 мають звання “Старший викладач”, 13 викладачів з вищою категорією.

Основа художніх знань та навички виконавської роботи, закладені під час навчання в Дитячій художній школі, значною мірою формують творчу особистість підлітка та є тим підґрунтям, яке забезпечує високий рівень для занять у другому ступені комплексу – Дизайн-ліцеї, де продовжують навчання близько 90% випускників.