“Паралельні світи” – виставка творчих робіт учнів до 50-річчя педагогічної діяльності Сліпіча А.Л.

9 лютого 2017 року о 16.30 в херсонській міській галереї творчості дітей та молоді «Синій кіт» за адресою м.Херсон, вул. Потьомкінська, 18 відкрилася виставка «Паралельні світи» та урочистості з нагоди ювілею Сліпіча Анатолія Леонідовича.

З давніх давен фантасти та гуманісти мріяли про ідеальне суспільство, в якому усе гармонійно та справедливо. І у наш нелегкий час іноді виникає бажання поринути у фантастичні, паралельні світи, де добро перемагає зло, де панує гармонія і порядок.

Саме в таких, паралельних світах, ось уже 50 років живуть учні та вихованці людини, яка і створила для них ці світи. І це підтверджує виставка творчих робіт учнів та студентів навчально-естетичного комплексу «Художня школа» «Паралельні світи», яка присвячена 50-річчю педагогічної діяльності та 70-річному ювілею заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина м.Херсона, члена Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України, професора Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Сліпіча Анатолія Леонідовича.
Ця людина знана не лише в Херсоні, Україні, а й за її межами. Багато з його учнів, які працюють в різних куточках нашої країни та за кордоном можуть з гордістю сказати, що вони пройшли його школу. Він вперше в Україні впровадити систему безперервної освіти в галузі образотворчого мистецтва та дизайну, яка за роки свого існування стала дійовим засобом розвитку мистецтва не тільки в м.Херсоні, а й в усьому регіоні.

Свою трудову діяльність він розпочав у 1966 році на посаді викладача малювання середньої школи. Його одразу серйозно зацікавило питання художньої освіти учнів. Він активно працював вчителем-експериментатором Інституту художнього виховання академії педнаук СРСР, був науковим кореспондентом цього інституту та Інституту педагогіки України. Результатом пошуково-наукової роботи стала авторська програма «Образотворче мистецтво та художня праця», яка рекомендована та впроваджена у школах України.

В 1980 році Анатолій Леонідович став засновником та очолив херсонську міську Дитячу художню школу, на базі якої було створено навчально-естетичний комплекс «Художня школа», що надало змогу впровадити систему безперервної освіти в галузі образотворчого мистецтва.

Сліпіч А.Л. активно впроваджує в освітню сферу спеціальність «Дизайн». За його ініціативи в Херсонському регіоні розвинуто систему вищої освіти за цим напрямком. Сліпіч А.Л. як художник-педагог дав путівку в професійне життя багатьом учням, які успішно працюють художниками, архітекторами, дизайнерами, вчителями образотворчого мистецтва у рідному регіоні та столиці, в Україні та за її межами. Частина випускників продовжують освіту в Києві та навчально-мистецьких закладах Німеччини, Італії, Чехії. Польщі, Англії. Серед випускників – члени Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів, Спілки фотохудожників. Висока результативність учнів Сліпіча А.Л. та творчий характер їх робіт підтверджені численними перемогами вихованців на Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних та міських конкурсах.

Анатолій Леонідович бере активну участь у громадському житті міста. За його ініціативи організовано міську галерею творчості дітей та молоді «Синій кіт», де проходять виставки, конкурси, зустрічі творчої учнівської молоді, педагогів, діячів культури та мистецтва України та зарубіжжя.

Сліпіч А.Л. активно розвиває зв’язки херсонського навчально-естетичного комплексу «Художня школа» із закордонними освітніми та мистецькими закладами, що сприяє зміцненню міжнародного авторитету України. Результатом цієї роботи стало нагородження комплексу Почесним дипломом міністра закордонних справ за значний внесок у розбудову та формування привабливого міжнародного іміджу України.

Окрім цього, Анатолій Леонідович брав участь у створенні кафедри дизайну та комп’ютерної графіки Херсонського державного технічного університету, де працював за сумісництвом на посаді доцента, за його сприяння у Херсоні відкрито кафедру образотворчого мистецтва та дизайну Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
В 2010 році значний внесок у розвиток мистецької освіти, вагомі досягнення у праці, активна творча та педагогічна діяльність трудового колективу навчально-естетичного комплексу «Художня школа» під керівництвом Сліпіча Анатолія Леонідовича відзначені Почесною грамотою Кабінету міністрів України.

Анатолій Леонідович є членом Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України.

За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, підготовку та виховання мистецьких кадрів Сліпічу А.Л. були присвоєні почесні звання «Відмінник освіти України», «Заслужений діяч мистецтв України» та нагороджено грамотою Кабінету міністрів України, грамотами Міністерства освіти України, Міністерства культури та туризму України, Міністерства сім’ї та молоді України, почесними грамотами Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України.