Виставка “Пташки” та інсталяція “Вся справа у капелюсі”

Поступово, несміливо весна намагається відвоювати у зими своє місце, яке належить їй за плином часу. Відступили сніги, морози, неначе трішки потеплішало – і знов повертається холод, та невдовзі сонечко все одно намагається зігріти землю, визираючи із-за хмарки. Бруньки на деревах то стрімко налилися, то зупинилися, налякані холодним вітерцем. А жовтоокі кульбабки радіють сонцю і дню, який помітно став довшим. Природа неначе завмерла в очікуванні справжнього тепла, весни.

І ось нарешті сталося! Справжню весну на своїх крилах принесли веселі галасливі зграйки пташок, які повернулися до нас з вирію. Своїм дзвінким щебетанням вони остаточно прогнали зиму і тепер весна стала повноправною хазяйкою природи.

Прилетіли провісниці весни і в херсонську міську галерею дитячої та юнацької творчості «Синій кіт». 1 квітня, у Міжнародний день птахів, який відзначається з 1906 року, тут відкрилася виставка творчих робіт учнів та студентів навчально-естетичного комплексу «Художня школа» «Пташки». На 266 роботах, виконаних учнями Дитячої художньої школи і Дизайн-ліцею та студентами у різних живописних, графічних та декоративних техніках, знайшли відображення образи понад 900 пташок, причому кожна з них не схожа на іншу.

А перед відкриттям виставки в галереї відбувся обласний конкурс інсталяцій «Вся справа в капелюсі». Учасники – учні шкіл естетичного виховання Херсонської області та вихованці навчально-естетичного комплексу «Художня школа», виконали об’ємно-просторову композицію на тему конкурсу. Завдяки образному мисленню юних художників галерею прикрасили 16 інсталяцій під назвами «Шляпа Марії-Антуанети», «Вавилонська шляпа», «В гостях у Шляпника», «Навесні навіть шляпи розквітають», «Орган», «Фокус-покус» та інші. Переможцями конкурсу стали команди Скадовської та Новокаховської Дитячих шкіл мистецтв, Дитячої художньої школи м.Херсона та Дизайн-ліцею м.Херсона.